Als de wereld beeft

Auteur(s): Erik de Soir en rouwexpert en PXL-docent Lies Scaut

Publicatiedatum: 25/03/2026

ISBN: 978-94-6530-104-4

Uitgeverij: Pelckmans

Als de wereld beeft

‘Mama, hier gaan ze toch geen atoombom gooien? Want dan verbranden alle mensen en sterven de bomen af.’
Kinderen stellen steeds meer vragen over oorlog en gewapende conflicten. Via het nieuws, hun smartphone en sociale media worden ze dagelijks geconfronteerd met beelden van oorlog en geweld.
Maar hoe leg je zulke gruwel uit aan kinderen? En hoe neem je hun angst weg wanneer je zelf ook onzeker bent over wat er in de wereld gebeurt?
In Als de wereld beeft bieden traumapsycholoog Erik de Soir en rouwexpert en PXL-docent Lies Scaut concrete handvatten voor ouders, leerkrachten en hulpverleners die kinderen willen begeleiden bij moeilijke vragen over oorlog, angst en onveiligheid.
Volgens de auteurs onderschatten volwassenen vaak hoeveel kinderen al oppikken. Via TikTok, Snapchat en nieuwsfragmenten zien ze beelden die ze nog niet kunnen plaatsen. Dat roept vragen en angsten op waar volwassenen niet altijd meteen een antwoord op hebben.
Dit boek helpt je door te vertrekken vanuit de leefwereld van kinderen. Het toont hoe je moeilijke thema’s in begrijpelijke taal kunt bespreken. De auteurs leggen uit hoe angst werkt bij kinderen, welke vragen ze kunnen stellen en hoe je als ouder, leerkracht of hulpverlener het gesprek kunt aangaan zonder paniek te zaaien.
Naast inzichten uit de traumapsychologie bevat het boek ook praktische tips en concrete voorbeelden.